وردپرس چیست؟ و چرا باید برای ساخت وبسایت از وردپرس استفاده کرد؟

وردپرس چیست؟ و چرا باید برای ساخت وبسایت از وردپرس استفاده کرد؟

وردپرس چیست؟ و چرا باید برای ساخت وبسایت از وردپرس استفاده کرد؟


امروزه اکثر کسانی که قصد داشتن یک سایت در کنار کسب و کارشان را دارند تا در جامعه به آن مشروعیت بدهند بدون هزینه اضافی و هنگفت برای طراحی ، به طور قطع به سراغ ورد پرس میروند.

در این مقاله ما مزایا و دلیل معروفیت wordpress  را بررسی خواهیم کرد تا بتوانیم راه درست را نشان داده  و اطمینان خاطر خوبی را به تمامی مشتریان این سیستم مدیریت محتوا برسانیم .

۱.وردپرس چیست ؟ و مزایای آن در طراحی سایت برای مشتری

وردپرس از سال ۲۰۰۳ شروع به کار کرده است و محبوب ترین نرم افزار وبلاگ نویسی در بازار است. در طی چند سال گذشته ، وردپرس همچنین به نرم افزار مدیریت محتوا برای وب سایت های غیر وبلاگ نیز تبدیل شده است. به طوری که امروزه بیش از یک سوم از سایت های دنیا از وبلاگ های شخصی کوچک گرفته تا وب سایت های پیچیده فروشگاهی و سایت های شرکت های بزرگ دنیا مانند : نیویورک پست ، NBC  ، سونی و حتی سایت رسمی کشور سوئد با این سیستم محتوا (wordpress) طراحی شده و مدیریت میشود .

مزایای ورد پرس  در طراحی سایت :

۱.     سهولت در استفاده

استفاده از وردپرس بسیار آسان است و دارای رابط بصری است. اضافه کردن صفحات جدید ، تصاویر و ...و می تواند به سرعت انجام شود. از آنجا که این فن آوری بسیار ساده است ، زمان صرف شده برای قالب بندی بسیار کاهش می یابد.

۲.     وب سایت خود را از هر رایانه ای مدیریت کنید

وردپرس مبتنی بر مرورگر است.  شما می توانید از هر رایانه متصل به اینترنت وارد شوید و سایت خود را مدیریت کنید.

۳.     موتورهای جستجو عاشق سایت های وردپرسی هستند

کد پشت وردپرس بسیار تمیز و ساده است ، به راحتی موتورهای جستجو می توانند محتوای یک سایت را بخوانند و فهرست بندی کنند. علاوه بر این ، هر صفحه ، پست و تصویر می تواند کلمات کلیدی ، توضیحات و عنوان متا تگ خاص خود را داشته باشد و برای کلمات کلیدی خاص بهینه شود و امکان بهینه سازی دقیق موتور جستجو را فراهم کند. همچنین می توانید از برچسب ها برای پیشرفت بیشتر در زمینه بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید.

۴.     شما کنترل سایت خود را دارید.

دیگر منتظر طراح وب خود برای به روزرسانی ساده سایت خود نیستید. با وردپرس ، شما تقریباً بر همه جنبه های سایت خود کنترل دارید و می توانید به راحتی خود آپدیت آن نسخه های ساده را انجام دهید.

۵.     طراحی وب سایت شما ۱۰۰٪ قابل تنظیم است

وردپرس به عنوان موتور وب سایت شما عمل می کند. ظاهر و قالب سایت می تواند ۱۰۰٪ سفارشی باشد ، بنابراین نام تجاری شما می تواند در سایت شما بدرخشد و تجربه منحصر به فردی را به بازدید کنندگان شما ارائه دهد.

۶.     سایت های وردپرس رتبه بالایی دارند

سایت های وردپرس تمایل دارند که برای کلمات کلیدی خود رتبه بالایی داشته باشند ، بیشتر به این دلیل که دائماً در حال به روزرسانی هستند و به این که وردپرس شامل انواع ابزارها و افزونه ها برای بهینه سازی محتوا برای سئو (بهینه سازی موتور جستجو) است.

 

۷.     عملکرد سایت خود را با پلاگین ها گسترش دهید

وردپرس شامل تمام عناصر مورد نیاز برای ایجاد یک سایت اساسی است ، اما بسیاری از کاربران توابع تخصصی تری را در رابطه با نیازهای خاص یک سایت می خواهند. فهرست افزونه های وردپرس شامل صدها پلاگینی است كه برای انجام كارهای خاص طراحی شده اند - كه به کاربران اجازه می دهد ویژگی هایی مانند سبد خرید ، گالری ها ، فرم های تماس و موارد دیگر را به هر سایت سازگار وردپرسی اضافه کنند.

همچنین کاربران می توانند صدها افزونه سفارشی را از توسعه دهندگان شخص ثالث خریداری و نصب کنند. در صورت نیاز به تکامل سایت ، پلاگین ها فعال یا غیرفعال شده و نصب می شوند.

۸.     سایت های وردپرس یک وبلاگ داخلی دارند

ازآنجا که وردپرس یک نرم افزار سیستم مدیریت محتوا است ، دارای چندین ویژگی است که انتشار مطالب را آسان می کند. یکی از این ویژگی های وبلاگ "داخلی" است که در هر زمان و از هر دستگاهی می توان به آن دسترسی داشت ، بنابراین کاربرانی که می خواهند وبلاگی را به وب سایت خود اضافه کنند مجبور نیستند یک مورد را جداگانه ایجاد کنند. این امکان را حتی برای سایت های غیر مرتبط با وبلاگ نویسی نیز فراهم می کند تا از ویژگی وبلاگ برای افزودن به روزرسانی ها یا اطلاعیه ها استفاده کنند.

۹.     سایت شما می تواند با رشد کسب و کار شما رشد کند

سایت های وردپرس بسیار مقیاس پذیر هستند. شما می توانید صدها هزار صفحه یا پست وبلاگ در سایت خود داشته باشید و عملکرد سایت کمترین لطمه ای نخواهد دید.

امیدوارم که این مقاله راهنمای خوبی برای شما باشد.بروزرسانی: ۱۵/ ۳/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۱۴
1 سال پیش
تاریخ انتشار: ۱۵/ ۳/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۱۴
1 سال پیش
بازدید84
زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه

Mahdi salehi

0دیدگاه


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود برای پیوستن به بحث

subscibe