مقایسه وردپرس با جوملا

مقایسه وردپرس با جوملا

مقایسه وردپرس با جوملا

امروزه اکثر وب سایت ها از سیستم های مدیریت محتوا پشتیبانی می کنند که به شما امکان می دهد به راحتی یک وب سایت بسیار قدرتمند ایجاد کنید. وردپرس و جوملا هر دو بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به شما کمک کنند تا وب سایت مناسبی را برای نیازهای خود ایجاد کنید.

انتخاب یک CMS  درست میتواند تصمیم سختی باشد، بیشتر برای اینکه، همه آنها انتخاب های خوبی هستند. با این حال هرمقدار هم پلتفرم ها شبیه هم باشند بازهم تفاوت هایی باهم دارند که ممکن است در انتخاب شما تاثیر بگذارند.

در زیر ما مشخصات وردپرس و جوملا را بیان میکنیم تا در نهایت تصمیم بگیریم که بهترین سیستم عامل برای نیاز های شما چیست.

Wordpress چیست؟

وردپرس احتمالاً محبوب ترین CMS در بازار است.چیزی که به عنوان یک پلتفرم ساده وبلاگ نویسی و نه بیشتر شروع به کار کرد اما اکنون به یک وبسایت ساز فوق العاده قدرتمند و انعطاف پذیر تبدیل شده است.

 

این یک بستر عالی برای مبتدیان است و تعدادی آموزش و انجمن وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا هر مشکلی در زمینه این مدیریت محتوا را حل کنید.

مزایای وردپرس ۱. نصب خیلی آسان

راه اندازی وردپرس فوق العاده آسان است. به معنای واقعی کلمه می توانید در طی پنج دقیقه یک سایت فعال را راه اندازی کنید. بعلاوه ، اکثر هاست های موجود نصب های یک کلیک را ارائه می دهند.

۲. بسیار قابل تنظیم

وردپرس هزاران طرح زمینه و افزونه دارد که سفارشی سازی سایت شما را به سادگی کلیک یک دکمه انجام می دهد. از آنجا که بسیار محبوب است ، بسیاری از توسعه دهندگان پلاگین ها و تم های رایگان ایجاد کرده اند که به شما امکان می دهد سایتی حرفه ای با بودجه صفر ایجاد کنید.

۳. جامعه بزرگ

اگر در راه اندازی یا سفارشی سازی سایت خود با مشکلی روبرو شوید ، یک جامعه پشتیبانی میلیونی وجود دارد که برای کمک به شما در آنجا حضور دارند. بعلاوه ، تقریباً هر موضوع یا افزونه ای که استفاده خواهید کرد ، یک تیم اختصاصی از توسعه دهندگان در پشت خود دارند.

Joomla چیست؟

جوملا یک CMS فوق العاده انعطاف پذیر است و در حال حاضر به عنوان ستون فقرات برای چندین سایت بزرگ در اینترنت استفاده می شود. از نظر تعداد سایتهایی که توسط CMS تأمین می شوند ، در ثانیه پس از وردپرس قرار دارد. انواع وب سایت ها می توانند از استفاده از این چارچوب از موسسات غیرانتفاعی تا مشاغل ، شرکت ها تا مدارس و موارد دیگر بهره مند شوند.

 

با این حال ، جوملا فنی تر است و به همان اندازه برای مبتدیان دوستانه نیست. این بدان معنی است که شما می توانید برخی از ویژگی های سفارشی فوق العاده قدرتمند را ایجاد کنید ، اما اگر در زمینه کدگذاری مهارت ندارید ، ممکن است بخواهید مسیر دیگری را طی کنید.

مزایای جوملا ۱. می تواند یک شبکه اجتماعی ایجاد کند

جوملا به شما امکان می دهد به راحتی وب سایت های شبکه های اجتماعی را از ابتدا ایجاد کنید. با استفاده از CMS دیگر می توانید یک شبکه اجتماعی ایجاد کنید ، اما به این سرعت و بی دردسری نیست.

۲. ایجاد فروشگاه تجارت الکترونیکی آسان

همراه با وب سایت های شبکه های اجتماعی ، جوملا ایجاد فروشگاه های تجارت الکترونیک را آسان می کند. مطمئناً ، شما می توانید یک فروشگاه تجارت الکترونیکی را با وردپرس ایجاد کنید ، اما جوملا روند کار را ساده می کند.اما بازهم به وردپرس نمیرسد.

۳. سطح متوسط از توانایی های فنی مورد نیاز

برای سطح قدرت و سفارشی سازی ، جوملا خیلی فنی نیست.

 

اکنون سوالی برای ما مطرح میشود که:

 چگونه بهترین گزینه را برای خود تعیین کنیم

بهترین گزینه برای نیازها و اهداف شما وجود دارد. برای تعیین نوع سایتی که می خواهید ایجاد کنید و چه ویژگی هایی را می خواهید ایجاد کنید ، کمی وقت بگذارید.

 

اگر یک مبتدی کاملاً کامل هستید و می خواهید در سریعترین زمان ممکن سایت خود را راه اندازی کنید ، قطعاً باید با وردپرس همراه شوید.

 

با این حال ، اگر از نظر فنی ذکاوت بیشتری دارید و می خواهید یک وب سایت شبکه اجتماعی یا تجارت الکترونیکی ایجاد کنید باز هم میتوانید از وردپرس ، یا با یک سایت جوملا کار خود را شروع کنید.

 

امیدوارم نکات بالا به شما در تصمیم گیری بهتر CMS کمک کند. به یاد داشته باشید ، هیچ تصمیم اشتباهی وجود ندارد. CMS را انتخاب کنید و با استفاده از آن اجرا کنید ، در صورت لزوم همیشه می توانید دوباره طراحی کرده و بعداً به CMS دیگری بروید.بروزرسانی: ۲۹/ ۳/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۵۲
1 سال پیش
تاریخ انتشار: ۲۹/ ۳/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۵۲
1 سال پیش
بازدید112
زمان تقریبی مطالعه 4 دقیقه

Mahdi salehi

0دیدگاه


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود برای پیوستن به بحث

subscibe