مزایای لاراول

PHP
مزایای لاراول

مزایای لاراول

۱. پشتیبانی از MVC و رویکرد شی گرایی

اولین و بهترین مزیت فریم ورک لاراول این است که از معماری مبتنی بر model, view, controller پیروی میکند و دارای یک syntax زیبا است که آن را شی گرا میکند.

۲.احراز هویت و مجوز داخلی

لاراول پیکربندی خارج از جعبه را برای سیستم تایید و مجوز فراهم می کند. یعنی فقط با چند دستور Artisan برنامه شما به احراز هویت و مجوز امن مجهز خواهد بود.

۳.سیستم بسته بندی

یک سیستم بسته بندی با چندین نرم افزار پشتیبانی یا کتابخانه سروکار دارد که به برنامه وب کمک می کند تا فرآیند را به صورت خودکار انجام دهد. لاراول از یک composer به عنوان مدیر وابستگی استفاده می کند، که تمام اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت بسته را مدیریت می کند. بسته ها یک روش عالی برای سرعت بخشیدن به توسعه، تهیه عملکرد مورد نیاز ما در خارج از فریم ورک است. Laravel IDE helper, Image, Laravel debug bar از بهترین نسخه های لاراول هستند.

۴. سیستم چند پرونده ای

لاراول همچنین دارای پشتیبانی داخلی از سیستم ذخیره ابری مانند Amazon۳ و Rack space cloud storage و البته حافظه محلی است. جا به جایی بین گزینه های ذخیره سازی بسیار ساده است زیرا API برای هر سیستم ثابت است. می توان از هر سه سیستم در یک برنامه برای سرویس دهی پرونده ها از چندین مکان مانند یک محیط توزیع شده استفاده کرد.

۵.کنسول Artisan

لاراول رابط خط فرمان خود را دارد که Artisan نام دارد. استفاده های رایج از Artisan شامل دارایی های پکیج، مدیریت مهاجرت های پایگاه داده، کاشت و تولید کد های بویلری برای کنترل کننده ها، مدل ها و مهاجرت های جدید است. با اجرای دستورات سفارشی جدید می توان عملکرد و قابلیت های Artisan را گسترش دهد.

۶.Eloquent ORM

Eloquent ORM پیاده سازی ORM بر روی لاراول است. لاراول در مقایسه با سایر فریم ورک های موجود بهترین Object-relational Mapper را دارد. این Object-relational Mapper به شما امکان می دهد تا با اشیا پایگاه داده روابط پایگاه داده خود با استفاده از نحو بیانی تعامل داشته باشید.

 

۷.Templating engine

لاراول همراه با موتور الگوی داخلی است که به عنوان Blade template engine شناخته می شود. Blade template engine یک یا چند الگو را با یک مدل داده برای تولید بازدید ترکیب میکند. Blade همچنین مجموعه ای از ساختتار های کنترلی خود مانند دستورات شرطی و حلقه ای را ارائه می دهد که به صورت داخلی برای همتایان PHP خود نقشه برداری می شوند.

۸.برنامه ریزی تکالیف

Scheduler که در لاراول ۵.۰ معرفی شد است، افزونه ای برای ابزار خط فرمان Artisan است، که امکان برنامه ریزی scheduling task اجرا شده به صورت دوره ای را فراهم می کند. از لحاظ داخلی، برنامه ریز برای اجرای یک کار Artisan که به نوبه خود وظایف پیکر بندی شده را اجرا می کند، به cron daemon اعتماد می کند.

۹. رویداد ها و پخش

لاراول یک مفهوم به نام broadcasting که در نرم افزار مدرن برای پیاده سازی داده های زمان واقعی، نشان دادن برنامه زنده و غیره مفید است. Broadcasting به شما امکان می دهد نام رویداد مشابه را بین سمت سرور و مشتری خود به اشتراک بگذارید، بنابراین می توانید داده های زمان واقعی را از برنامه خارج کند.

۱۰.آزمایش کردن

هنگامی که نوبت به آزمایش برنامه می رسد، لاراول به طور پیش فرض تست واحد را برای برنامه ارائه می دهد، که خود شامل تست هایی است که پسرفت را در فریم ورک شناسایی و جلوگیری می کند. ادغام واحد PHP مانند آزمایش فریم ورک در برنامه لاراول بسیار آسان است. علاوه بر این تست های واحد می تواند از طریق ابزار خط فرمان Artisan ارائه شده اجرا کرد.

جدا از این ویژگی ها، لاراول پکیج های رسمی نیز دارد که هنگام ادغام ویژگی های مختلف در نرم افزار به کار شما می آید.بروزرسانی: ۷/ ۴/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۳۱
1 سال پیش
تاریخ انتشار: ۷/ ۴/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۲:۳۱
1 سال پیش
بازدید110
زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه

آرش مرادوند

PHP + SEO = LIFE

0دیدگاه


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود برای پیوستن به بحث

subscibe