لاراول چیست؟

PHP
لاراول چیست؟

لاراول چیست؟

لاراول یک فریم ورک منبع باز PHP است، که قابل فهم و درک آن آسان است. از الگوی طراحی Model-view-Controller پیروی می کند. لاراول از component های موجود در فریم ورک های استفاده مجدد می کند که به ایجاد یک نرم افزار وب کمک میکند. نرمافزار وب که بدین ترتیب طراحی شده، ساختارمند تر و عمل گرا تر است.

لاراول مجموعه ای غنی از قابلیت ها را ارائه میدهد که وژگی های اساسی فریم ورک های PHP مانند yii,codelniter و سایر زبان های برنامه نویسی مانند Ruby in rains را در خود جای داده است. لاراول دارای مجموعه ای بسیار غنی از ویژگی هاست که سرعت توسعه وب را افزایش میدهد.

اگر با Advanced PHP,Core PHP آشنایی دارید لاراول کار شما را آسان می کند. اگر میخواهید یک وبسایت را از ابتدا بسازید، در وقت زیادی صرف جویی میشود. علاوه بر این یک وبسایت ساخته شده در لاراول ایمن است و از چندین حمله وب جلوگیری میکند.

مزایای لاراول

لاراول در هنگام طراحی نرم افزار وب بر اساس آن، مزایای زیر را به شما ارائه می دهد:

·       نرم افزار وب به دلیل لاراول مقیاس پذیر میشود.

·       زمان قابل توجهی در طراحی نرم افزار وب صرفه جویی میشود، زیرا لاراول در توسعه نرم افزار وب از component های فریم ورک های مختلف استفاده می کند.

·       لاراول شامل فضای وارد کردن نام و رابط است، بنابراین به سازماندهی و مدیریت منابع کمک میکند.

Composer

Composer ابزاری است که شامل تمام وابستگی ها و کتابخانه ها است. به کاربر اجازه می دهد با توجه به فریم ورک ذکر شده (مثلا مواردی که در نصب لاراول استفاده می شود) پروژه ای ایجاد کند. کتابخانه های شخص ثالث به راحتی با کمک Composer قابل نصب است.

تمام وابستگی ها در پرونده Composer.json که در پوشه منبع قرار دارد، ذکر شده است.

Artisan

رابط خط فرمان مورد استفاده در لاراول Artisan نامیده می شود. Artisan شامل مجموعه ای از دستورات است که در ساخت یک نرم افزار وب کمک میکند. این دستورات از فریم ورک symphony گنجانده شده است، و در نتیجه همه ویژگی ها در لاراول وجود دارد.

ویژگی های لاراول

لاراول ویژگی های کلیدی زیر را ارائه می دهد که آنرا به گزینه ای ایده آل برای طراحی نرم افزار وب تبدیل می کند.

ماژول بندی شده

لاراول 20 کتابخانه و ماژول داخلی را به شما ارائه میدهد که به پیشرفت برنامه ها کمک میکند

قابل آزمایش بودن

لاراول شامل ویژگی ها و راهنماهایی است که به آزمایش در آزمایش های مختلف کمک می کند.

مسیر یابی

لاراول یک روش انعطاف پذیر برای تعریف مسیر ها در نرم افزار وب به کاربر ارائه میدهد مسیر یابی به مقیاس بندی نرم افزار به روش بهتر کمک میکند و عملکرد آنرا افزایش میدهد.

مدیریت پیکر بندی

یک نرم افزار تحت وب طراحی شده در لاراول در محیط های مختلفی اجرا خواهد شد، به این معنی که تغییر پیوسته ای در پیکر بندی آن وجود خواهد داشت. لاراول رویکردی سازگار برای مدیریت پیکربندی به روشی کار آمد ارائه میدهد.

ORM & Query Builder

لاراول Query Builder را در اختیار شما قرار میدهد که به پرس و جو در پایگاه داده ها با استفاده از روش های مختلف زنجیره ای کمک میکند. لاراول ORM و Active Record را با نام Eloquent ارائه میدهد.

Schema Builder

Schema Builder تعاریف پایگاه داده و طرح را در کد PHP حفظ می کند. این برنامه همچنین مسیر تغییرات مربوط به مهاجرت پایگاه داده را حفظ میکند.

موتور قالب

لاراول از موتور Blade Template استفاده می کند.یک زبان قالب سبک برای طراحی بلوک های سلسله مراتبی و طرح بندی بلوک های از پیش تعریف شده که شامل محتوای کامل هستند.

پست الکترونیک

لاراول شامل یک کلاس نامه است که به ارسال نامه با محتوای غنی از نرم افزار وب کمک می کند.

احراز هویت

احراز هویت کاربر یک ویژگی مشترک در نرم افزار های وب است. لاراول طراحی احراز هویت را آسان می کند زیرا شامل ویژگی هایی مانند ثبت نام، رمز ورود فراموش شده و ارسال رمز عبور جایگزین است.

Redis

لاراول از Redis برای اتصال به یک جلسه موجود و حافظه پنهان عمومی استفاده می کند. Redis به طور مستقیم با جلسه ارتباط برقرار میکند.

صف

لاراول شامل سرویس های صف مانند ارسال ایمیل به تعداد زیادی از کاربران یا کار مشخص شده است. این صف ها بدون اینکه منتظر انجام شدن کار قبلی باشید، به آسانی به انجام کار ها کمک می کنند.

رویداد ها و فرمان ها

لاراول 5.1 شامل Command Bus است که به اجرای دستورات و ارسال رویداد ها به روشی ساده کمک می کند. دستورات موجود در لاراول طبق چرخه حیات نرم افزار عمل می کند.بروزرسانی: ۶/ ۴/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۱:۴۹
1 سال پیش
تاریخ انتشار: ۶/ ۴/ ۱۴۰۰, ساعت ۱۱:۴۹
1 سال پیش
بازدید102
زمان تقریبی مطالعه 8 دقیقه

آرش مرادوند

PHP + SEO = LIFE

2دیدگاه


ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود برای پیوستن به بحث

با لاراول ساخت؟ login چطوری میشه یک فرم

amirhosseinqanbari2005
11 ماه،1 هفته | 1 پاسخ
1 1

https://www.cloudways.com/blog/setup-laravel-login-authentication/

سلام میتونید به اموزش بالا مراجعه کنید

raga
1 ماه،4 هفته
0 0

ورود برای پیوستن به بحث


subscibe